^ Powrót na górę

 

 

ZSP w Błaszkach z wizytą w Rumunii

Rozmiar tekstu:

zsp blaszki
Nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach przez pięć dni doskonalili stosowanie technik informacyjnych w nieformalnych metodach nauczania. Tajniki tworzenia filmów i prezentacji oraz prowadzenia strony internetowej projektu zgłębiali podczas spotkania w międzynarodowej grupie programu „Erasmus+”.

Uczestnicy „Erasmusa” z Rumunii, Bułgarii, Włoch, Słowenii i Polski (z ZSP w Blaszkach) spotkali się w rumuńskim mieście Jassy. Pracę nad technikami informacyjnymi urozmaicało im studiowanie przewodnika metodycznego „Forum theatre – a non-formal teaching method in european context”. Jego tytuł nawiązuje do nazwy całego projektu: „Forum theatre – a learning instrument for education”. Stworzenie podręcznika było głównym zadaniem w tym projekcie. Nad jego treścią pracowali wszyscy uczestnicy spotkania. Przewodnik ten zawiera kompendium wiedzy na temat nieformalnych metod nauczania, przykładowe scenariusze lekcji oraz filmy zrealizowane przez uczniów i nauczycieli poszczególnych szkół.

Przy okazji pobytu w Jassy uczestnicy poznali zabytki miasta i okolic: monaster Varatic, twierdzę Catatea Neamtulul i pałac kultury w samym centrum Jassy. Na kolejnym spotkaniu, w ramach programu „Erasmus+”, które rozpoczęło się w poniedziałek 6 czerwca w ZSP w Błaszkach, międzynarodowa grupa uczestników będzie zwiedzać zabytki powiatu sieradzkiego.

T.O.

1  2

3  4

5  7