^ Powrót na górę

 

 

Nasi na Biegu Powstania Warszawskiego

Rozmiar tekstu:

bieg
W sobotnim 26. Biegu Powstania Warszawskiego weźmie udział ponad 40-osobowa grupa sieradzan. Już trzeci raz z rzędu mieszkańcy Sieradza i powiatu oddają w ten sposób hołd ofiarom zbrojnego zrywu z 1944 roku.

Trasa tego 10-kilometrowego biegu nawiązuje do miejsc walk powstańczych. Zawodnicy wystartują na ul. Bonifraterskiej i pobiegną Placem Krasińskich, Miodową, Krakowskim Przedmieściem, Karową, Wiaduktem Stanisława Markiewicza, Karową, Dobrą, Lipową, Browarną, Topiel, Leona Kruczkowskiego, Ludną, Czerniakowską, Wilanowską, Wioślarską, Wybrzeżem Kościuszkowskim, Wybrzeżem Gdańskim, Wisłostradą, Rafała Krajewskiego, Jana Jeziorańskiego, Zakroczymską, i Konwiktorską, na której będzie meta.

Od trzech lat wyjazd na BPW z Sieradza koordynuje I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka. – W tym roku zebrana przez nas grupa liczy 50 osób, z czego 41 to biegacze (31 zostało zgłoszonych grupowo przez szkołę, 10 zapisało się indywidualnie), a pozostałe osoby to kibice – mówi Jowita Królikowska, nauczycielka wychowania fizycznego z I LO, przygotowująca wyjazd od strony organizacyjnej. Grupę tę stanowią uczniowie (również ci świeżo przyjęci, którzy od 1 września rozpoczną naukę w „Jagiellończyku”), absolwenci i nauczyciele szkoły. Wyjazd z Sieradz o godz. 15.30. Start biegu przewidziany jest na godzinę 21:00.

T.O.