^ Powrót na górę

 

 

Liceum w Błaszkach ma 60 lat

Rozmiar tekstu:

lo blaszki
Liceum Ogólnokształcące im. Wojska Polskiego w Błaszkach (działające w ramach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych) obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia istnienia. Uroczystość podsumowującą sześć dekad funkcjonowania szkoły zaplanowano na 24 września.

Dzień urodzin już właściwie minął, bo przypada 26 lipca. Tego dnia w 1956 r. w Błaszkach zaczęło działać liceum. Jego pierwszą siedzibą był budynek szkoły podstawowej, ale od początku było wiadomo, że szkoła działa tam tymczasowo. Już gdy 1 września 1956 w ławach zasiedli pierwsi uczniowie, zaczął działać Społeczny Komitet Budowy Szkoły. Akt erekcyjny wmurowano pod koniec czerwca 1960, a dwa lata później liceum zaczynało nowy rozdział swojej historii w nowej siedzibie. Kolejne dwie ważne daty to rok 1963, w którym LO otrzymało patrona – Wojsko Polskie – oraz 1968, od kiedy ma sztandar. 1 września 2002 r. edukację w błaszkowskim liceum rozpoczęli pierwsi uczniowie przyjęci na nowy, trzyletni cykl kształcenia.

Za kilka tygodni rok szkolny zacznie kolejne pokolenie mieszkańców regionu, a pod koniec września uczniowie, absolwenci, rodzice i nauczyciele wezmą udział w uroczystości rocznicowej. Jej uczestnicy spotkają się 24 września na sali gimnastycznej o godzinie 12:30. Wcześniej – o godz. 11:00 – w miejscowym kościele rozpocznie się msza święta, a pod przyszkolnym pomnikiem złożone zostaną kwiaty.

T.O.

plakat