^ Powrót na górę

 

 

Konkurs plastyczny „Warto jest żyć, bo…”

Rozmiar tekstu:

zsp1
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu – Karolina Sęsoła i Krzysztof Wiśniewski – zajęli drugie miejsce w konkursie plastycznym „Warto jest żyć, bo…”, zorganizowanym przez Zarząd Województwa Łódzkiego.

Oprócz Karoliny Sęsoły i Krzysztofa Wiśniewskiego jurorzy wyróżnili jeszcze prace dwojga innych uczniów sieradzkiego „Mechanika”: Eweliny Grobelnej i Kacpra Marchwickiego.

Podsumowanie konkursu odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi. – Jesteśmy zadowoleni z wyników konkursu. Młodzież z naszego regionu udowodniła swoją wiedzę i wrażliwość na sprawy zdrowia psychicznego. Warto tę wiedzę upowszechniać ze względu na szereg uprzedzeń i stereotypów, jakie wciąż są zakorzenione w naszym społeczeństwie – podsumował wyniki konkursu wicemarszałek województwa Dariusz Klimczak.

Założeniem organizatorów konkursu była promocja zdrowia psychicznego i taki też był temat prac plastycznych. Oceniało je jury złożone z ekspertów – psychologów i terapeutów. W jego skład weszły m.in. prof. Agnieszka Gmitrowicz, specjalistka w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży, przewodnicząca Sekcji Naukowej Suicydologii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Marta Kozińska-Lipińska, psycholog i arteterapeuta.

T.O.