^ Powrót na górę

 

 

Nowe wyposażenie w ZSP nr 2

Rozmiar tekstu:

zsp2
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Sieradzu unowocześnia swoje wyposażenie dydaktyczne. Do placówki trafił właśnie sprzęt za 150 tys. zł, na którym zawodów uczy się młodzież z technikum.

Wyposażenie szkoła zakupiła za pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego, pozyskane na „Kompleksowy program rozwoju ZSP nr 2 w Sieradzu”. Taką nazwę nosi projekt, realizowany w placówce od 1 października 2016 r. Sprzęt i pomoce dydaktyczne wykorzystywane są w edukacji uczniów o specjalnościach: technik ekonomista, technik handlowiec, technik hotelarstwa, technik usług fryzjerskich oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

Wydana na wyposażenie kwota 150 tys. zł to tylko część wartości całego projektu – ta wynosi bowiem 1 150 000 zł. Pozostały milion będzie przeznaczony m.in. na płatne staże młodzieży oraz dokształcanie nauczycieli. – 93 uczniów realizuje 150-godzinne staże w firmach i instytucjach związanych ze swoimi kierunkami nauczania. Za pracę podczas staży każdy z uczniów otrzyma wynagrodzenie w wysokości 1800 zł brutto. Po zakończeniu staży, a więc w drugiej połowie bieżącego roku, młodzież będzie mogła wziąć udział w szkoleniach i kursach przydatnych w przyszłej pracy. Będą to m.in. kursy prawa jazdy, obsługi wózków widłowych, wizażu czy kursy barmańskie – uściśla Magdalena Marciniak, dyrektor ZSP nr 2.

Szkoleniowa część projektu objęła również nauczycieli. Siedmioro z nich w październiku 2016 r. rozpoczęło studia podyplomowe, tematycznie związane z nauczanymi przedmiotami.

Realizacja „Kompleksowego programu rozwoju ZSP nr 2 w Sieradzu” zakończy się 1 grudnia 2017 roku.

T.O.

2  3

4  5