^ Powrót na górę

 

 

Zagraniczne praktyki uczniów ZSP nr 2

Rozmiar tekstu:

zsp2
Młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Sieradzu odbędzie 4-tygodniowe praktyki zawodowe w Bolonii i na Malcie. Na wyjazd placówka pozyskała 74 350 euro dofinansowania z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

– Wyjazdy zostaną zorganizowane w ramach projektu „EuroVET”. Na jego realizację pozyskaliśmy środki z unijnego programu „Erasmus+”, koordynowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – wyjaśnia Magdalena Marciniak, dyrektor ZSP nr 2. Złożony przez szkołę wniosek dotyczył sektora „Kształcenie i szkolenia zawodowe”. Zdobył 98 punktów na 100 możliwych.

Na praktyki wyjedzie łącznie 30 uczniów. Młodzież zostanie podzielona na dwie grupy: 15 osób pojedzie do Bolonii, 15 na Maltę. Tam – od 1 do 26 maja 2017 roku – uczniowie trzecich klas techników kształcących w zawodach: technik logistyk, technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych, odbędą praktyki zawodowe.

Od kilku tygodni młodzież intensywnie przygotowuje się do wyjazdu. Na zajęciach w szkole poznaje kulturę krajów, które odwiedzą oraz doskonalą znajomość języków angielskiego i włoskiego.

T.O.