^ Powrót na górę

 

 

II Konkurs Wiedzy o Energetyce Odnawialnej

Rozmiar tekstu:

konkurs
Uczniowie Zespołu Szkół im. Hipolity i Kazimierza Gnoińskich w Siennicy zdominowali etap okręgowy II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej, zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu. Uczeń ZS w Siennicy – Rafał Rechnio – zwyciężył w nim drugi raz z rzędu.

Drugie miejsce zajął szkolny kolega zwycięzcy – Krzysztof Zawadka. Obaj uczniowie, jako najlepsi w okręgu sieradzkim, staną w ogólnopolskie szranki finałowe, zaplanowane na 4-5 kwietnia 2017 r., również w ZSP nr 1.

Zainteresowanie szkół udziałem konkursie rośnie. – W tamtym roku, a więc podczas pierwszej edycji, mieliśmy 1030 uczestników, teraz ich liczba sięgnęła 2000, oczywiście na etapie szkolnym. Do części okręgowej dostało się 28 uczniów z 14 szkół. Dwóch najlepszych, plus 16 z pozostałych okręgów, wezmą udział w finale na początku kwietnia – mówi Michał Kluba, nauczyciel ZSP nr 1, pomysłodawca i koordynator konkursu.

Na etapie okręgowym uczestnicy mieli do rozwiązania test składający się z 40 pytań i 5 zadań. Przykładowo, musieli wiedzieć, od czego zależy liczba łopat turbiny wiatrowej, ile wynosi udział procentowy wilgoci w świeżym drewnie oraz co to jest kawitacja. Uczniów oceniało jury w składzie: Grzegorz Przytuła, dyrektor ZSP nr 1 w Sieradzu, dr inż. Stefan Reszewski z Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej, Dorota Rachwalska, nauczyciel ZSP nr 1 w Sieradzu, Mieczysław Czechowicz, nauczyciel Centrum Kształcenia Praktycznego w Warszawie oraz Anna Roksela, nauczyciel ZSP nr 1 w Radomsku.

Etap finałowy będzie podzielony na trzy części. W pierwszej uczniowie rozwiążą test, po którym przystąpią do zajęć laboratoryjnych. Na tej podstawie jurorzy wytypują 5 najlepszych uczestników i oni 5 kwietnia przystąpią do części trzeciej, ostatniej, praktycznej.

Wyniki II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej – etap okręgowy

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  13