^ Powrót na górę

 

 

Uczniowie Antoine’a. Wykład na Zamkowej

Rozmiar tekstu:

zamkowa
Warszawski fryzjer Adam Krupiński, miłośnik i pasjonat Antoine’a Cierplikowskiego, wygłosił wykład dla uczniów technikum usług fryzjerskich Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Sieradzu. Tematem byli uczniowie artysty.

– Chciałbym, by młodzież wyciągnęła wnioski ze ścieżki nauki zawodu, którą przeszli uczniowie mistrza. Może to pomoże im wybrać własną drogę, bo fryzjerstwo to nie jest tylko strzyżenie. Ono się dzieli na bardzo wiele dziedzin i branż, a w młodym wieku trudno zdecydować się na jedną. Poza tym, może opowieść o uczniach pomoże młodzieży uniknąć w przyszłości błędów, jakie oni popełniali – mówi Adam Krupiński.

Fryzjer przyjechał do ZSP nr 2 na zaproszenie działającego w szkole Towarzystwa Wspierania Inicjatyw „Zamkowa 15”. – Fryzjerstwo to wciąż zawód przyszłości, ale też nie jest to zawód dla wszystkich. Uczniowie muszą wiedzieć, na co zwrócić uwagę i od czego zacząć, gdy przyjdzie im podjąć samodzielną pracę. Spotkanie z panem Krupińskim, który jest praktykiem, pomoże przynajmniej części z nich jakoś się ukierunkować – komentuje dyrektor szkoły Magdalena Marciniak.

Nie jest to pierwsza wizyta Adama Krupińskiego w Sieradzu. Kilka razy udostępniał swoje zbiory pamiątek po Antoinie na wystawy organizowane przez Muzeum Okręgowe oraz współpracował z Urzędem Miasta przy organizacji kilku edycji festiwalu Open Hair.

T.O.

1  2

3  4

5  6

8  9