^ Powrót na górę

 

 

Taneczne klucze do szczęścia

Rozmiar tekstu:

zpwp
Dziecięco-młodzieżowe grupy taneczne z Zespołu Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu, przedstawiły spektakl pt. „Klucze do szczęścia”. Było to zwieńczenie innowacji pedagogicznej, wprowadzonej przez Edytę Kuldę, nauczycielkę tańca w ZPWP.

– We wrześniu ubiegłego roku, a więc na samym początku bieżącego roku szkolnego, rada pedagogiczna ZPWP wyraziła zgodę na przeprowadzenie innowacji pedagogicznej, zatytułowanej „Taniec to teatr, teatr to taniec”. Jej podsumowaniem jest spektakl taneczny, na który składają się występy solowe, w duetach i grupach, a także zaproszenia, plakaty i sonda uliczna, przeprowadzona przez młodzież na ulicach Sieradza. Jej autorzy pytali przechodniów, czym jest dla nich szczęście – mówi Edyta Kulda, wyjaśniając szczegóły pracy nad spektaklem: – Dotychczas kończyliśmy rok szkolny spektaklem tanecznym, który był zamknięciem sezonu. Robiliśmy choreografię na występy i konkursy, później składaliśmy je w całość i z tego układaliśmy jakąś historię. W tym roku podeszłam do tego bardziej metodycznie: wybraliśmy z zespołami temat, historię, którą chcemy opowiedzieć, muzykę, scenki i do tego dobraliśmy choreografię.

Koncert odbył się w Teatrze Miejskim w Sieradzu. Wzięło w nich udział 40 młodych tancerzy z zespołów tańca nowoczesnego „Twist” i „Akcent”, teatru ruchu „Impuls” i grupy przygotowawczej „ZTN Akcent”.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18

19  20

24  25

26  27

28  29

30  31