^ Powrót na górę

 

 

Trening Aktywności Motorycznej MATP w Sieradzu

Rozmiar tekstu:

olimpiady specjalne
W połowie września w Sieradzu odbędzie się duża ogólnopolska impreza sportowa. Będzie to XI Ogólnopolski Dzień Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. Patronat nad nią objął starosta sieradzki Mariusz Bądzior.

Zawody te odbywają się co dwa lata. W tym roku organizatorzy – Olimpiady Specjalne Polska i ich łódzki oddział regionalny – wybrali Sieradz. Po raz pierwszy Ogólnopolski Dzień Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych zostanie zorganizowany na terenie województwa łódzkiego.

Impreza łączy w sobie dwie funkcje: prozdrowotną, wychowawczą i rekreacyjną. Skierowana jest do osób niepełnosprawnych o najniższym poziomie funkcjonowania psychoruchowego. Weźmie w niej udział ponad 300 osób – zawodników, trenerów i wolontariuszy.

Zmagania uczestników XI Ogólnopolskiego Dnia Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych rozpoczną się w piątek 15 września w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu. Jego pierwszym punktem będzie ceremonia otwarcia. W dwóch kolejnych dniach w hali „Żeromskiego” i na basenie przy Szkole Podstawowej nr 10 rozgrywane będą poszczególne konkurencje.

Szczegółowy program imprezy można znaleźć TUTAJ.

T.O.