^ Powrót na górę

 

 

Święto szarlotki w „Żeromskim”

Rozmiar tekstu:

lo2
Młodzież II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu uczciła dzień szarlotki, piekąc 15 pysznych ciast. Przy okazji pomogła stowarzyszeniu „Na psią łapę – sercem psa”, przeznaczając na jego rzecz dochód ze sprzedaży szarlotek.

Z pomysłem uczczenia przypadającego 2 października dnia szarlotki wyszli uczniowie. – Zaproponowali, by połączyć go z akcją pomocy dla stowarzyszenia zajmującego się ratowaniem bezdomnych zwierząt. Tak powstała akcja sprzedaży ciast przez uczniów i dla uczniów. Jako dyrektor mogłam temu przedsięwzięciu tylko przyklasnąć, bo oprócz wątku zabawowego trudno mu odmówić także edukacyjnego wymiaru – mówi Urszula Świniarska, dyrektor II LO w Sieradzu.

Dzień szarlotki został wcześniej odpowiednio rozreklamowany. Na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty zachęcające nie tylko do samego pieczenia ciast, ale i do nagrania filmów pokazujących proces ich powstawania. Przyniesione przez uczniów szarlotki poddano ocenie jury, które wybrało trzy najlepsze i przyznało nagrody. Całość koordynowała jedna z polonistek: Anna Szwankowska.

T.O.

2  3

4  5

6  7

8  9

10  11

12  13