^ Powrót na górę

 

 

Ze Złoczewa w szeroki świat

Rozmiar tekstu:

zsp zloczew
Młodzież z technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złoczewie zdobywała wiedzę i doświadczenie zawodowe w Niemczech. Przez 4 tygodnie 47 uczniów klas I, II i III przebywało w Schkeuditz koło Lipska, uczestnicząc w projekcie „Ze Złoczewa w szeroki świat”.

Miejscem stażu była firma Vitalis Betreuungsgesellschaft fur Modellprojekte mbH Gut Wehlitz. – Uczestniczyło w nim 30 przyszłych techników informatyków i 17 techników ekonomistów. Młodzież uczyła się zawodów, doskonaliła języki obce: niemiecki i angielski oraz zwiedzała Lipsk, Berlin i Drezno – wyjaśnia Elżbieta Gajda, dyrektor ZSP w Złoczewie.

Na realizację projektu „Ze Złoczewa w szeroki świat” szkoła pozyskała 460 tys. zł dofinansowania z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) Europejskiego Funduszu Społecznego (projekt „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”). POWER to część europejskiego programu „Erasmus+”, realizowanego w krajach unijnych od 2014 roku. Jego łączny budżet wynosi 14,7 mld euro.

Uczestnicy projektu podsumowali swój pobyt w Niemczech na szkolnej konferencji, podczas której wicestarosta sieradzki Marek Kanicki i dyrektor szkoły wręczyli im certyfikaty uczestnictwa oraz dokumenty Europass Mobility, potwierdzające okres nauki zagranicznej.

W konferencji uczestniczyli również nauczyciele i uczniowie ZSP, a także Edward Szewczyk, członek Zarządu Powiatu Sieradzkiego, Jadwiga Sobańska, burmistrz Złoczewa oraz przedstawiciele firm, w których uczniowie szkoły odbywają praktyki w Polsce.

T.O.

img 3575  img 3586

img 3588  img 3592

img 3594  img 3596

img 3600  img 3601

img 3603  img 3605