^ Powrót na górę

 

 

Firma „Viessmann” partnerem ZSP Nr 1

Rozmiar tekstu:

zsp1
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Sieradzu pozyskał do współpracy kolejnego ważnego partnera. Jest nim firma „Viessmann”, znany w Europie producent m.in. systemów grzewczych. „Viessmann” został patronem technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Jest to już druga klasa patronacka w sieradzkim „Mechaniku”. 1 września 2016 r. dyrekcja szkoły podpisała porozumienie z Polską Grupą Energetyczną, na mocy którego PGE objęło patronatem technikum kształcące w zawodzie technik energetyk.

Od początku bieżącego roku szkolnego w podobny sposób ZSP Nr 1 współpracuje z polskim oddziałem niemieckiego „Viessmanna”. – Na mocy porozumienia, uczniowie naszego technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej będą uczestniczyć w szkoleniach prowadzonych przez pracowników przedsiębiorstwa. W tym roku szkolnym planujemy dwa takie spotkania: pierwsze będzie poświęcone kolektorom słonecznym, a drugie pompom ciepła. Ponadto 7 grudnia młodzież trzeciej i czwartej klasy pojedzie do Piaseczna, gdzie w jednej z polskich siedzib „Viessmanna” przejdzie szkolenie z zakresu kotłów gazowych kondensacyjnych – mówi Michał Kluba, wicedyrektor „Mechanika”, nauczyciel przedmiotów zawodowych w technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Porozumienie z „Viessmannem” jest efektem patronatu firmy nad organizowanym przez ZSP Nr 1 Ogólnopolskim Konkursem Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. – Na konkurs ten przyjeżdżają do nas uczniowie ze szkół całego kraju, a wśród jego patronów mamy firmy i instytucje będące potentatami w branży. Tak więc oprócz tego, że uczestnicy zmagań poszerzają swoją wiedzę i walczą o nagrody, mają możliwość bezpośredniego kontaktu z kierownictwem tych przedsiębiorstw – opowiada Michał Kluba, pomysłodawca przedsięwzięcia. Rozpoczęta niedawno trzecia edycja konkursu zakończy się etapem finałowym w kwietniu 2018 r.

T.O.