^ Powrót na górę

 

 

Z Warty na Maltę, czyli „Erasmus+” w ZSS

Rozmiar tekstu:

zss
Na przełomie stycznia i lutego grupa 10 nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych w Warcie brała udział w kursie językowym, połączonym z obserwacją pracy szkoły. Po nowe doświadczenia i wiedzę pojechali do miejscowości Pembroke na Malcie i do tamtejszej St. Catherine’s School.

Dziesięciodniowy wyjazd na Maltę był elementem projektu Mobilność Kadry, realizowanego w ZSS w ramach programu „Erasmus+” od początku roku szkolnego 2017/2018. Projekt polega na współpracy międzynarodowej, zwiększającej kompetencje nauczycieli. – Kurs wzmocnił naszą motywację do dalszej nauki języka angielskiego, który jest furtką do rozwoju zawodowego. Poza tym kontakty z nauczycielami z Malty na pewno zaowocują pomysłami na dalszą współpracę międzynarodową – mówi Wioletta Łajs-Błaszczyk, dyrektor ZSS w Warcie.

Przed wyjazdem warccy nauczyciele przez pięć miesięcy przygotowywali się do szkolenia, uczestnicząc w zajęciach językowych, kulturowych i metodycznych. Będąc już na Malcie uczyli się angielskiego od trenerów władających nim od urodzenia. Ponadto poznali tamtejszy system edukacji oraz metody i techniki pracy stosowane w placówkach. Dowiedzieli się również, w jaki sposób wdraża się tam nowoczesne technologie.

Uzupełnieniem szkolenia były wycieczki krajoznawcze po okolicy. Uczestnicy wyjazdu, pod opieką przewodnika, poznali historię wyspy i zwiedzili główne atrakcje nie tylko Malty, ale też niedalekiej Sycylii.

T.O.