^ Powrót na górę

 

 

Ogólnopolski konkurs w „Mechaniku”

Rozmiar tekstu:

zsp1
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu gościł 18 uczestników dwudniowego finału III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. Odbywa się on pod merytorycznym patronatem Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej i pod honorowym patronatem starosty sieradzkiego Mariusza Bądziora.

– Choć do drugiego etapu finału awansuje tylko pięciu z was, a zwycięzca będzie jeden, wszyscy możecie się uważać za ekspertów w dziedzinie energii odnawialnej. Świadczy o tym już sam fakt, że z powodzeniem przeszliście etapy szkolny i okręgowy i znaleźliście się w ścisłym gronie finalistów jedynego takiego konkursu w kraju – powiedział wicestarosta sieradzki Marek Kanicki, witając uczestników na sali gimnastycznej „Mechanika”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Finał podzielony jest na dwie części. W pierwszej (4 kwietnia) uczestnicy najpierw rozwiązywali test, a potem przystąpili do zadań praktycznych, polegających na montażu układu z fotowoltaiki i pomiarach rozładowywania akumulatora systemów fotowoltaicznych.

Pięciu najlepszych pozostanie w Sieradzu do czwartku, by wziąć udział w drugiej i ostatniej części finału. Wtedy też poznamy zwycięzcę. Do etapu tego awansowali:

– Beniamin Szklorz z Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie,

– Dominik Nowakowski z Zespołu Szkół Technicznych w Grudziądzu,

– Szymon Grudny z Zespołu Szkół nr 2 w Płońsku

– Sebastian Dybkowski z Zespołu Szkół w Zielonce,

– Wiktor Szkoda z Zespołu Szkół nr 2 w Szczecinie.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18

19  20