^ Powrót na górę

 

 

Młodzi eksperci od samorządu terytorialnego

Rozmiar tekstu:

san
Dominik Barczewski, uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Złoczewie, zajął II miejsce w IV Konkursie Wiedzy o Prawie i Samorządzie Terytorialnym. Miejscem zmagań było Starostwo Powiatowe w Sieradzu.

Do maksymalnej liczby 30 punktów, możliwych do zdobycia w konkursie, Dominikowi zabrakło 7. To samo II miejsce, również z 23 punktami, zajął Michał Błaszczak z Zespołu Szkół w Mszczonowie. Jeszcze więcej osób (3) podzieliło się III miejscem: Magdalena Klimek i Gracjan Majewski z II LO w Pabianicach oraz Nikola Pietrzykowska z Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Trójka ta zdobyła po 18 pkt. Zwycięzca za to jest tylko jeden. Został nim Mateusz Marzec, uczeń I LO w Wieluniu, osiągając wynik 25 pkt.

– Niewielkie różnice w punktacji świadczą o wyrównanym i wysokim poziomie uczestników. O coraz wyższej randze konkursu świadczy również zainteresowanie szkół ponadgimnazjalnych. W ubiegłym roku mieliśmy 18 uczestników, w tym przyjechało ich do naszego starostwa już 22 – powiedział wicestarosta sieradzki Marek Kanicki, podsumowując konkurs. Jego słowa potwierdza fakt, że organizator przedsięwzięcia – SAN w Sieradzu – przeniósł je z izby tradycji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 do obszerniejszej sali konferencyjnej starostwie.

Konkurs był testem 30 pytań jednokrotnego wyboru. Na jego rozwiązanie uczestnicy mieli 45 minut, czyli tyle, ile trwa godzina lekcyjna. Pytania przygotowała wykładowca Społecznej Akademii Nauk – dr Agata Kołodziejska. Honorowy patronat nad konkursem objął starosta sieradzki Mariusz Bądzior.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18

19  20

21  22

23  24