^ Powrót na górę

 

 

ZPWP w projekcie Łódzkie Pełne Kultury

Rozmiar tekstu:

zpwp
Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu weźmie udział w projekcie Łódzkiego Domu Kultury: Łódzkie Pełne Kultury – Kultura Bezpłatnie Dostępna. Planowane działania przeznaczone są dla 30 dzieci w wieku 9-12 lat i 15 nauczycieli kierunków artystycznych z powiatu sieradzkiego.

– W naszej placówce zorganizujemy warsztaty dla dzieci i dorosłych, prowadzone przez muzyków, historyków i dydaktyków z Filharmonii Łódzkiej, Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Ponadto zorganizujemy dwa wyjazdy do naszego miasta wojewódzkiego na spektakle „Dziadek do orzechów” w Teatrze Wielkim i „Śpiewająca lokomotywa” w filharmonii – wyjaśnia Izabela Sufleta, dyrektor ZPWP w Sieradzu.

Prowadzący zajęcia to m.in. Michał Jan Barański – zastępca kierownika chóru Teatru Wielkiego w Łodzi, kierownik artystyczny Łódzkiego Chóru Teatralnego „Verdiana”, Dominika Jakubowska – muzyk, pedagog, animator kultury, pomysłodawczyni i producentka muzycznych programów edukacyjnych: „Baby boom bum”, „Odkrywcy muzyki” i koncertów multimedialnych „Nie do wysiedzenia”, Dagny Konopacka – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi oraz Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi na Wydziale Wokalno-Aktorskim, Mariusz Lewy – absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, współpracujący z chórem mieszanym Filharmonii Łódzkiej.

Projekt rusza 17 września i będzie trwał do 19 grudnia. Udział we wszystkich planowanych przedsięwzięciach jest bezpłatny. Szczegóły na temat zapisów i harmonogramu wydarzeń znajdują się na stronie internetowej www.zpwp-sieradz.eu.

T.O.

plakat Sieradz