^ Powrót na górę

 

 

Wykłady UAM dla uczniów ZSP w Warcie

Rozmiar tekstu:

zsp warta
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Warcie zacieśnia współpracę z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Kaliszu. Niewykluczone, że w niedługim czasie doprowadzi ona do utworzenia w ZSP klasy patronackiej UAM.

Na początku grudnia uczniowie z Warty uczestniczyli w inauguracyjnym spotkaniu licealistów w ramach programu klas patronackich UAM w Kaliszu. Z tej formy współpracy z uczelnią korzystają również uczniowie I LO w Turku i II LO w Ostrowie Wielkopolskim.

– Chcemy w ten sposób zapewnić uczniom kontakt z kadrą akademicką, zdobycie nowych doświadczeń i poszerzanie horyzontów myślowych. Mamy nadzieję, że uczniowie wyniosą jak najwięcej z wygłaszanych prelekcji, zaznajomią się ze specyfiką wyższej uczelni i poczują jak prawdziwi studenci. Wierzymy też, że zdobyta wiedza zaowocuje lepszymi wynikami w nauce – mówi Maciej Gałka, polonista i bibliotekarz ZSP w Warcie, absolwent UAM, pomysłodawca współpracy warckiego ogólniaka z uczelnią. Wraz z uczniami do Kalisza pojechali nauczyciele: Ewelina Kaler, Małgorzata Klimczak-Alejziak oraz oczywiście Maciej Gałka.

Na pierwszym spotkaniu młodzież wysłuchała dwóch wykładów – powieściopisarza Bohdana Głębockiego o badaniach autorskich na temat osadzania akcji w realiach epoki oraz prof. Michała Jarneckiego o dyscyplinach sportowych, charakterystycznych dla poszczególnych krajów, narodowości i ludów.

T.O.

1  2