^ Powrót na górę

 

 

Nowoczesne obrabiarki w CEZ

Rozmiar tekstu:

cez
Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu rozszerza swój park maszynowy. Pod koniec grudnia powiększyło go o dwie nowe obrabiarki: tokarkę sterowaną numerycznie i nowoczesną frezarkę konwencjonalną z odczytem elektronicznym.

Maszyny zostały zakupione w ramach projektu „Dobry zawód, pewna praca – to się opłaca”, realizowanego w CEZ od września 2018 r. – Jego głównym założeniem są dodatkowe zajęcia specjalistyczne dla uczniów oraz możliwość uzyskania przez nich uprawnień zawodowych. Cele te chcemy realizować na nowoczesnym sprzęcie, stąd nasze najnowsze zakupy. Będą się na nich uczyć przyszli operatorzy obrabiarek skrawających i technicy mechanicy – mówi Grzegorz Gajda, dyrektor CEZ.

Nowy sprzęt pozwoli również zwiększyć liczbę stanowisk egzaminacyjnych z dwóch do czterech, co z kolei przełoży się na skrócenie czasu trwania sesji i zmniejszenie kosztów egzaminów.

Urządzenia kosztowały łącznie nieco ponad 103 tys. zł. Za tokarkę CEZ zapłacił 49 077 zł, za frezarkę – 54 366 zł. Nie są to ostatnie zakupy, planowane w ramach projektu „Dobry zawód, pewna praca – to się opłaca”. Jeszcze w styczniu w placówce pojawią się tester diagnostyczny silników samochodowych i tester napędów hybrydowych.

T.O.

1  2

3  4

5  6

8  9