^ Powrót na górę

 

 

Mundurowi z Błaszek najlepsi w Warcie

Rozmiar tekstu:

10
Drużyna Liceum Ogólnokształcącego w Błaszkach zwyciężyła w powiatowym etapie II edycji turnieju dla uczniów szkół średnich województwa łódzkiego o puchar komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi. Gospodarzem zmagań był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Warcie.

Zwycięską ekipę tworzyli: Mateusz Maślak, Jakub Luterek, Klaudia Wojda i Wiktoria Dobroń. Pokonując rywali, drużyna zapewniła sobie start w wojewódzkim finale zawodów. Odbędzie się on 11 kwietnia na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi. Organizatorem turnieju jest Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, a na etapie powiatowym przygotowała go Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu.

W turnieju wzięły udział cztery czteroosobowe drużyny złożone z uczniów klas mundurowych ZSP w Błaszkach i Warcie. Zadaniem uczestników było najpierw rozwiązanie testu 30 pytań (przygotowany przez Sekcję Doboru i Rezerwy Kadrowej Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Łodzi), a następnie pokonanie toru przeszkód w możliwie najkrótszym czasie. Nad wszystkim czuwała grupa sieradzkich policjantów: Agnieszka Kulawiecka, Bożena Grobelna, Sebastian Brzozowski (komendant komisariatu w Warcie), Krzysztof Kotarski i Dariusz Golczyk. Nagrody, wraz z dyrektorem ZSP w Warcie Dominikiem Strumińskim, wręczył komendant powiatowy policji Wojciech Kuśmierek.

Wyniki etapu powiatowego turnieju dla uczniów szkół średnich województwa łódzkiego o puchar komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi:

Miejsce I: LO w Błaszkach

1. Mateusz Maślak

2. Jakub Luterek

3. Klaudia Wojda

4. Wiktoria Dobroń

Opiekun drużyny: Michał Giejko

Miejsce II: LO w Warcie

1. Jakub Kołodziejczyk

2. Patryk Krzesiński

3. Dominika Osiewała

4. Nikola Łężak

Opiekun drużyny: Krzysztof Marciniak

Miejsce III: LO w Błaszkach

1. Wiktor Krysztoforski

2. Weronika Przepiórka

3. Magdalena Toruńska

4. Bartosz Stefaniak

Opiekun drużyny: Michał Giejko

Miejsce IV: LO w Warcie

1. Krystian Skrzypiński

2. Julia Kujawiak

3. Szymon Zyl

4. Julianna Lewandowska

Opiekun drużyny: Krzysztof Marciniak

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  11

12  13

14  zsp warta

15  17

18  19

20  21

22  23

24  25