^ Powrót na górę

 

 

Praktyki dla uczniów szkoły na Zamkowej

Rozmiar tekstu:

zsp2
Uczniowie branżowej szkoły I stopnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Sieradzu będą odbywać praktyki zawodowe w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej „Wart-Milk”.

Umowę o współpracy szkoły na Zamkowej z sieradzką mleczarnią podpisały: dyrektor ZSP nr 2 Magdalena Marciniak i prezes zarządu „Wart-Milk” w Sieradzu Irena Miedzińska. Porozumienie gwarantuje zorganizowanie praktyk dla młodzieży kształcącej się w zawodach: operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego, magazynier-logistyk, tokarz-spawacz i mechanik pojazdów samochodowych. Zajęcia praktyczne rozpoczną się już w roku szkolnym 2019/2020.

– Widzę tu podwójną korzyść. Po pierwsze, młodzież pozna jeden z najnowocześniejszych zakładów pracy w regionie. „Wart-Milk” ma wyrobioną markę i świetnie się rozwija, a skoro tak, to potrzebuje młodych kadr. No i druga sprawa, też bardzo ważna: uczniowie w poszukiwaniu praktyk nie muszą nigdzie wyjeżdżać, bo będą je mieli tu, na miejscu. A jeśli tym sposobem uda się część tej młodzieży zatrzymać w Sieradzu, to już w ogóle sukces będzie pełny – skomentował starosta sieradzki Mariusz Bądzior.

Świetną okazją do rozpoczęcia tej współpracy było otwarcie (w piątek 29 marca) w ZSP nr 2 nowoczesnej pracowni gastronomicznej, wyposażonej za pieniądze pozyskane w ramach „Programu rozwoju ZSP nr 2 w Sieradzu”. Projekt ten powoli dobiega końca. Na jego realizację szkoła pozyskała ponad 1,1 mln zł. Objęto nim 70 uczniów klas II i III wszystkich zawodów technikalnych oraz 15 nauczycieli. Jednym z elementów programu są kursy i szkolenia dla uczniów oraz studia podyplomowe dla nauczycieli. Zakładał on również przygotowanie i wyposażenie pomieszczeń nowej pracowni. Prace remontowe i sprzęt kosztowały prawie 200 tys. zł.

T.O.

1  2

3  4