^ Powrót na górę

 

 

Młodzież zaprasza do ZSP w Błaszkach

Rozmiar tekstu:

zsp blaszki
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach zapraszają w swoje szeregi absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych. W piątek 29 marca w placówce rozpoczął się cykl wydarzeń promujących szkołę.

Kulminacja tych wydarzeń nastąpiła w sobotę, która była Dniem Otwartym ZSP w Błaszkach. Szkolne mury wypełniły się uczniami ostatnich klas gimnazjów i podstawówek. Nie zabrakło również rodziców, zainteresowanych przyszłością swoich dzieci. Gospodarzami byli: dyrekcja, nauczyciele oraz Rada Rodziców.

W sali gimnastycznej uczniowie klas mundurowych zaprezentowali fragment pokazu musztry. Całość będzie można zobaczyć 16 kwietnia na placu apelowym w 15 Sieradzkiej Brygadzie Wsparcia Dowodzenia, gdzie zostanie zorganizowany VII Wojewódzki Przegląd Musztry Klas Mundurowych. Uczniowie z Błaszek jadą tam po sukces, a o tym, że mają na niego szansę, świadczy ich ubiegłoroczny udział w tym wydarzeniu. Z VI przeglądu wrócili bowiem jako laureaci drugiego miejsca.

Jako ciekawostkę można dodać, że wśród gości, którzy w sobotę odwiedzili ZSP w Błaszkach, była Kinga Kałużna-Ryżyńska z poznańskiej firmy Ryzynski Architects. Projektantka ta jest autorką szkolnego logo, nawiązującego do Wojska Polskiego, które od wielu lat patronuje Liceum Ogólnokształcącemu, obecnie wchodzącemu w skład ZSP.

Dla tych, którzy skorzystali z Dnia Otwartego, błaszkowska młodzież wykonała również skecze i piosenki. Chętnie odpowiadała też na pytania młodszych kolegów i wyjaśniała wszelkie wątpliwości.

Dzień Otwarty będzie miał swoją kontynuację, bo już za kilka dni gośćmi ZSP będą uczniowie VIII klas Szkoły Podstawowej w Błaszkach.

T.O.

DSC03326p  DSC03330p

DSC03340p  DSC03344p

DSC03361p  DSC03389p

DSC03407p  DSC03444p