^ Powrót na górę

 

 

Fachowcy od energetyki odnawialnej

Rozmiar tekstu:

zsp1
Tegoroczną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej zwyciężył Wiktor Szkoda, uczeń Zespołu Szkół nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie. Gospodarzem konkursu już po raz czwarty był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu.

W środę 3 kwietnia do „Mechanika” przyjechało 16 uczestników etapu centralnego konkursu. W sali gimnastycznej ZSP nr 1 pisali test sprawdzający wiedzę teoretyczną z zakresu energetyki odnawialnej. Pięciu najlepszych awansowało do drugiego etapu finału, w którym ich zadaniem było zdiagnozowanie awarii i naprawienie systemu fotowoltaicznego. Ta część praktyczna odbyła się w pracowni źródeł odnawialnych Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu, który po raz pierwszy był współorganizatorem konkursu.

Bezapelacyjnym zwycięzcą tej edycji został Wiktor Szkoda z Zespołu Szkół nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie. Miejsce drugie zajął Tomasz Muskała, uczeń Zespołu Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach. Tuż za nim uplasował się Dawid Biskup z Zespołu Szkół Zawodowych im. Powstańców Śląskich w Gostyniu. Na pozycji czwartej znalazł się Krystian Romuzga, uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Bochni, a na piątej – Piotr Wasilewski z Zespołu Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18

19  20

21  23

24  25