^ Powrót na górę

 

 

Starostwo gospodarzem konferencji i konkursu

Rozmiar tekstu:

san
W środę 22 maja Społeczna Akademia Nauk, we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Sieradzu, organizuje IV Ogólnopolską Konferencję Naukową (tym razem poświęconą tematyce RODO) oraz piątą edycję Konkursu Wiedzy o Prawie i Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Konferencja odbędzie się w sali nr 113 sieradzkiego starostwa. Początek zapisów o godz. 10:00. Rejestracja na stronie internetowej www.zdunskawola.san.edu.pl.

Do tegorocznego Konkursu Wiedzy o Prawie i Samorządzie Terytorialnym przystąpiło w tym roku 12 szkół średnich z regionu: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu, Pijarskie Liceum Ogólnokształcące Królowej Pokoju w Łowiczu, Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Urbańskiego w Złoczewie, Zespół Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Zduńskiej Woli, Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach, Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych im. St. i Wł. Grabskich w Kole, I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu, Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu, I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli, II Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Pabianicach oraz II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim.

W lutym br. zainteresowane placówki zgłaszały swój udział w konkursie. Do połowy marca przeprowadziły etap szkolny, który wyłonił 41 finalistów. Uczestnicy wypełniali test 30 pytań, ułożony przez dr. Pawła Sydora, sędziego i rzecznika prasowego Łódzkiego Sądu Okręgowego, wykładowcę SAN. Finał odbędzie się 22 maja w sali „C” Starostwa powiatowego w Sieradzu. Honorowy patronat nad nim objął starosta sieradzki Mariusz Bądzior.

Program konferencji „Etyczne i prawne dylematy ochrony danych osobowych”

T.O.

plakat konferencja  plakat konkurs