W SOSW przyszłość zaczyna się dziś

Rozmiar tekstu:

sosw
Do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sieradzu przyjechała międzynarodowa grupa uczestników projektu „Przyszłość zaczyna się dziś” (jako część programu „Erasmus+”). 19 osób z Chorwacji, Włoch i Hiszpanii zostanie w SOSW do piątku 10 maja.

Pobyt gości w sieradzkim ośrodku rozpoczął się szkoleniem pod nazwą „Kim jestem?”. Zapoczątkowało ono cykl zagranicznych wymian uczniowskich, ukierunkowanych na szereg działań integracyjnych. W poniedziałek 6 maja w siedzibie SOSW przywitała ich dyrektor SOSW Iwona Górka wraz z nauczycielami oraz przedstawicielki Powiatu Sieradzkiego - wicestarosta Kazimiera Gotkowicz i przewodnicząca Rady Powiatu Sieradzkiego Olga Kołoszczyk.

Tygodniowy pobyt w Sieradzu i okolicach międzynarodowa grupa spędzi nie tylko na pracy nad projektem. Wraz z rówieśnikami z ośrodka, goście m.in. przygotują pierwszą część filmu „Marzenia się spełniają” w konwencji kina niemego (zdjęcia w Małkowie), w trakcie warsztatów taneczno-wokalnych będą nawzajem uczyć się swojej kultury, a wyniki tej pracy w formie popisów artystycznych (taniec, śpiew, warsztaty plastyczne) będzie można podziwiać w czasie imprezy integracyjnej, zatytułowanej „Festiwal kultur”, która odbędzie się w SOSW 8 maja. Młodzież odwiedzi również sieradzki skansen i muzeum, gdzie pozna kulturę regionu, w tym obyczaje ludowe. Tu także weźmie udział w zajęciach ruchowych (kręgle, spływ kajakowy).

Zwieńczeniem wizyty będzie wyjazd 10 maja do Krakowa – w celu zapoznania się historią i architekturą tego wiekowego polskiego miasta.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

16  15

17  18

19  20

22  23

24  25

logotypy