^ Powrót na górę

 

 

Wojewódzki grant dla „Mechanika”

Rozmiar tekstu:

zsp1
Powiat Sieradzki pozyskał 80 tys. zł dotacji z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, z przeznaczeniem na remont sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu.

Dzięki grantowi sieradzki „Mechanik” będzie mógł kontynuować modernizację swojej bazy sportowej, rozpoczętą w ubiegłym roku budową boiska. – Teraz czas na halę sportową. Zmodernizowane zostaną m.in. urządzenia do gier zespołowych: bramki do piłki ręcznej i osprzęt do siatkówki, pojawią się też składane kosze – powiedziała wicestarosta Kazimiera Gotkowicz, która wraz z przewodniczącą Rady Powiatu Sieradzkiego Olgą Kołoszczyk i dyrektorem „Mechanika” Michałem Klubą odebrała symboliczny czek z rąk dyrektora kancelarii marszałka województwa łódzkiego Dawida Mazurkiewicza.

ZSP nr 1 to największa placówka oświatowa prowadzona przez sieradzki samorząd powiatowy. Uczy się w niej ponad 850 uczniów. Każdego roku w ławach „Mechanika” zasiada przeszło 200 pierwszoklasistów. W nadchodzącym roku szkolnym 2019/2020 będzie ich jeszcze więcej, bo 1 września naukę w szkołach średnich rozpoczną zarówno absolwenci gimnazjów, jak i szkół podstawowych.

Wśród przedsięwzięć z zakresu kultury fizycznej, które zakwalifikowały się do dofinansowania ze środków samorządowych Województwa Łódzkiego, znalazły się również: Łódzki Regionalny Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych (organizator: Stowarzyszenie na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Dary Losu” w Sieradzu, dotacja: 4 tys. zł), Wakacyjny Ogólnopolski Miting Lekkoatletyczny (Uczniowski Ludowy Klub Sportowy MOSiR Sieradz, 12 tys.) i IV Triathlon Jeziorsko (Klub Sportowy Rajsport Sieradz Active Team w Sieradzu, 10 tys.).

Spotkanie, na którym Dawid Mazurkiewicz wręczył granty wnioskodawcom z powiatów sieradzkiego i poddębickiego, odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej w Sieradzu.

T.O.

1  2

3  5

6  7

8  9

10  11