^ Powrót na górę

 

 

Olimpijski dzień w sieradzkim SOSW

Rozmiar tekstu:

sosw
W środę 14 maja Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sieradzu zmienił się w arenę igrzysk olimpijskich. Placówka była gospodarzem Łódzkiego Regionalnego Dnia Treningowego Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych.

W sali rekreacyjnej SOSW swoje umiejętności w różnych dyscyplinach sportowych prezentowało 55 zawodników pod opieką 55 trenerów. Wystąpiło 9 ekip z województwa łódzkiego: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 z Łodzi, Zespół Szkół z Tybli (powiat wieruszowski), Zespół Szkół Specjalnych z Wielunia, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wieruszowa, Ośrodek Adaptacyjny z Sieradza, Warsztat Terapii Zajęciowej z Sieradza, Dom Pomocy Społecznej z Sieradza, Stowarzyszenie na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Dary Losu” z Sieradza oraz SOSW.

– W zawodach sportowych brały udział osoby, których niepełnosprawność intelektualna i fizyczna nie pozwala na uczestnictwo w oficjalnych treningach i zawodach sportowych Olimpiad Specjalnych. Nie ma rywalizacji między zawodnikami. Każdy zmaga się ze swoimi słabościami i ograniczeniami, starając się zaprezentować pełnię swoich możliwości – wyjaśnia Maria Wika, wicedyrektor SOSW.

Impreza rozpoczęła się wciągnięciem na maszt flagi Olimpiad Specjalnych, a dokonali tego sportowcy, którzy reprezentowali Polskę na tegorocznych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi: Sylwia Ubych i Łukasz Kwapiszewski. Oboje są absolwentami sieradzkiego SOSW. Łódzki Regionalny Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych był świetną okazją do podziękowania im za sukcesy odniesione w Abu Dhabi. Ze stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich Sylwia Ubych przywiozła srebrny medal, zdobyty w grze pojedynczej tenisa ziemnego. W tej samej dyscyplinie Łukasz Kwapiszewski wywalczył złoto, a wspólnie – w grze mieszanej – sieradzanie zdobyli brązowy medal. W imieniu samorządu Powiatu Sieradzkiego sportowcom oraz trenerowi Piotrowi Iszczkowi oficjalne podziękowania złożyła wicestarosta Kazimiera Gotkowicz.

Igrzyska zorganizowali: sieradzki SOSW, stowarzyszenie „Dary Losu” i Olimpiady Specjalne Polska – Oddział Regionalny Łódzkie przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za pośrednictwem sieradzkiego Starostwa Powiatowego oraz „Dary Losu”.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

18  19

20  21

22  23

24  25

26  27

28  29

30  31