^ Powrót na górę

 

 

British Day w „Jagiellończyku”

Rozmiar tekstu:

lo1
Uczniowie szkół podstawowych z powiatu sieradzkiego sprawdzili swoje umiejętności językowe, biorąc udział w konkursie British Day, zorganizowanym przez anglistów I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu.

British Day – tak nazywa się konkurs dla młodzieży, organizowany w „Jagiellończyku” co roku na początku czerwca. Jego uczestnicy mają za zadanie m.in. rozpoznawanie i śpiewanie anglojęzycznych piosenek, rozwiązywanie łamigłówek i literowanie słów. Nie trzeba dodawać, że językiem porozumiewania się podczas konkursu jest wyłącznie angielski.

W IV międzyszkolnych Potyczkach dla Szkół Podstawowych British Day wzięło udział 7 trzyosobowych zespołów ze szkół podstawowych: nr 1, 4, 6, 9 i 10 w Sieradzu oraz z SP Gminy Sieradz i SP we Wróblewie. Wraz z uczestnikami na konkurs przyjechali kibice.

– Drużyny rywalizowały w quizie na temat kultury Wielkiej Brytanii, rozpoznawały znane miejsca i postaci związane z tym krajem. Ponadto odgadywały tytuły i wykonawców brytyjskiej sceny muzycznej, czemu towarzyszyło ogólne śpiewanie najbardziej znanych utworów, również przez widownię. Pozostałe konkurencje polegały m.in. na dopasowywaniu skojarzeń i przyporządkowaniu miejsc do krain Wielkiej Brytanii – mówi Agnieszka Jadwiszczak, nauczycielka języka angielskiego w „Jagiellończyku”.

Po zaciętej rywalizacji, konkurs wygrała drużyna z SP 4 w składzie: Aleksandra Pawelec, Bartosz Adamiak i Radosław Szczepaniak. Po dogrywce, drugie miejsce wywalczyli uczniowie SP Gminy Sieradz: Olga Leśniowska, Zuzanna Król i Mikołaj Jasiński, a trzecie zajęła drużyna z SP we Wróblewie – Katarzyna Nitka, Maria Janiak i Adam Szymański.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18

19  20

21  22

23  24

25  27

28  29

30  31