^ Powrót na górę

 

 

I klasa LO w Warcie na obozie w Okręglicy

Rozmiar tekstu:

zsp warta
Uczniowie I klasy Liceum Ogólnokształcącego w Warcie uczestniczyli w corocznym obozie sprawnościowym w Okręglicy. To był miniobóz przetrwania. Z Sieradza do bazy w Okręglicy młodzież dotarła pieszo, posługując się mapami i kompasami, przygotowanymi przez Krzysztofa Marciniaka, nauczyciela edukacji policyjnej.

Na miejscu uczniowie samodzielnie przygotowali obozowisko. Konkurencje sprawnościowe trwały dwa dni (14 i 15 czerwca). Dominowało strzelanie. Posiłek stanowiły, również samodzielnie przygotowane, placki ziemniaczane. W nocy obozowiska pilnowały warty.

Sobota była dniem podsumowania zmagań i wręczenia nagród. Do uczestników obozu przyjechali fundatorzy nagród – przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Łodzi, insp. Krzysztof Balcer oraz Zastępca Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów przy Ośrodku Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu, podinsp. Andrzej Somla. Obecny był również dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Warcie Dominik Strumiński oraz wychowawczyni klasy Małgorzata Klimczak-Alejziak. Gościnnie na zakończenie obozu przyjechali również rodzice i opiekunowie uczniów.

Na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna w składzie: Julianna Lewandowska, Julia Kujawiak i Szymon Zyl.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18