^ Powrót na górę

 

 

Remont sali gimnastycznej w ZSP nr 1

Rozmiar tekstu:

zsp1
Powiat Sieradzki rozstrzygnął przetarg na remont sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu. Na inwestycję tę samorząd przeznaczył 97 tys. złotych. Prace rozpoczną się w lipcu, a zakończą do 30 września 2019 r.

Będzie to kolejny etap modernizacji infrastruktury sportowej sieradzkiego „Mechanika”. Od ubiegłego roku uczniowie korzystają z nowego boiska, które zostało zbudowane na miejscu poprzedniego o asfaltowej nawierzchni.

Remont sali gimnastycznej wykona sieradzka firma „Budmal”, która jako jedyna zgłosiła się w postępowaniu przetargowym. Zakres robót obejmie ułożenie nowej posadzki i nawierzchni sportowej z tworzyw sztucznych, malowanie ścian i sufitów oraz montaż zestawów do koszykówki (kosze naścienne składane), siatkówki, piłki ręcznej (bramki) i gimnastyki (16 sztuk drabinek).

Całkowity koszt modernizacji to 177 tys. zł. Prawie 55 proc. tej kwoty (97 tys.) stanowią środki własne Powiatu. Reszta to dotacja celowa z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, pozyskana w ramach dotacji celowej na zadania w zakresie rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej.

T.O.

1  2