Wolne miejsca w szkołach ponadpodstawowych

Rozmiar tekstu:

szkoly
Ogłoszenie list uczniów przyjętych do szkół ponadpodstawowych nie oznacza zakończenia rekrutacji. W kilku placówkach są jeszcze wolne miejsca. W obu sieradzkich liceach ogólnokształcących sprawa jest jasna: limit został wyczerpany: zarówno „Jagiellończyk”, jak i „Żeromski” miały więcej chętnych niż miejsc.

– We wtorek 16 lipca szkoły wywiesiły listy nazwisk osób, które zostały zakwalifikowane podczas elektronicznego naboru. Do 24 lipca do godz. 12:00 muszą one potwierdzić wolę nauki w wybranej placówce, składając odpowiednie dokumenty. Jeśli tego nie zrobią, system automatycznie w dniu 25 lipca nie uwzględni ich na listach przyjętych – wyjaśnia starosta sieradzki Mariusz Bądzior.

Dzień później – 25 lipca do godz. 12:00 – szkoły znów opublikują listy przyjętych. Od tego momentu aż do 30 sierpnia, młodzież, która nie dostała się tam, gdzie chciała, będzie miała czas na aplikowanie do szkół dysponujących wolnymi miejscami.

Gdzie są te wolne miejsca? Ostatecznie przekonamy się 25 lipca, ale już teraz można powiedzieć, że na pewno będzie można aplikować do LO w Warcie (w tym do klasy mundurowo-policyjnej) i Złoczewie. Chętni znajdą też miejsce w technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach oraz w technikum ZSP w Złoczewie, a także w branżowych szkołach I stopnia: w ZSP nr 1 i 2 w Sieradzu oraz w ZSP w Błaszkach i Złoczewie.

T.O.