^ Powrót na górę

 

 

Studenci SUTW zainaugurowali rok akademicki

Rozmiar tekstu:

sutw
Rozpoczął się październik – czas na studentów. Jako pierwsi w Sieradzu nowy rok akademicki 2019/2020 rozpoczęli słuchacze Sieradzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

SUTW działa od 11 lat i cały czas się rozwija, dostosowując się do potrzeb słuchaczy. – Wielu z nich to emerytowani nauczyciele, ludzie z ogromną wiedzą i nie mniejszym doświadczeniem. Mają określone oczekiwania i musimy wyjść im naprzeciw. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się zajęcia językowe, więc ten dział staramy się rozwijać możliwie najbardziej – mówi Zdzisław Cichecki, przewodniczący samorządu studentów SUTW.

Słuchacze mają do dyspozycji lekcje angielskiego, rosyjskiego, francuskiego i włoskiego. Uczą się również informatyki, rysunku, a nawet brydża. Amatorom nowoczesnych technologii SUTW proponuje zajęcia multimedialne, a na tych najbardziej aktywnych czekają zumba i joga. Są też florystyka, taniec towarzyski, warsztaty literackie, nie mówiąc już o wyjazdach i wycieczkach.

Zainteresowanie tą formą rozwoju wśród osób w wieku emerytalnym w regionie sieradzkim jest bardzo duże. – Na największe uznanie zasługuje fakt, że aktywność słuchaczy SUTW wynika z rzeczywistej chęci zdobywania nowych umiejętności i wiedzy, a nie z musu. Aktywność na emeryturze jest bardzo ważna i potrzebna, choćby po to, by dłużej cieszyć się dobrym zdrowiem – mówiła Kazimiera Gotkowicz, wicestarosta sieradzki podczas spotkania inaugurującego nowy rok akademicki.

SUTW został powołany w kwietniu 2008 r. uchwałą Rady Powiatu Sieradzkiego. Swoją działalność zainaugurował 10 października tegoż roku. Od początku funkcjonował w ramach Centrum Kształcenia Ustawicznego i tak jest do dziś, z tym że od 1 września 2016 r. CKU jest częścią Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu.

Zapisy do SUTW trwają przez cały czas. Zainteresowani mogą dzwonić na numer telefonu 43 822 10 12. Zajęcia odbywają się w gmachu CKU przy ul. Mickiewicza 4.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

10  11

12  13

14  15