^ Powrót na górę

 

 

„Jagiellończyk” dzieli się dobrymi praktykami

Rozmiar tekstu:

lo1
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu gościli młodszych kolegów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gruszczycach (gm. Błaszki), dzieląc się z nimi wiedzą na temat kodowania.

Dziewiętnastoosobowa grupa uczniów przyjechała do Sieradza pod opieką nauczycieli – Alicji Cwynar i Krzysztofa Pietruchy. Ich wizyta była elementem Tygodnia Kodowania, obchodzonego w „Jagiellończyku” od 5 do 20 października.

Licealiści z klasy matematyczno-fizycznej I LO, pod nadzorem nauczyciela informatyki Marleny Krukowskiej, wprowadzili kolegów z Gruszczyc w świat robotyki. Użyli do tego robotów Robo Maker i metody kodowania blokowego. – Kodowanie pozwala eksperymentować przez swobodne poszukiwanie rozwiązań, uczy współpracy, kreatywności i cierpliwości, daje młodzieży lepszy start w przyszłość. To nie tylko programowanie robotów, ale również metoda przeobrażania wiadomości jawnej w formę ukrytą – mówi Jowita Królikowska, wicedyrektor I LO w Sieradzu.

Spotkanie zakończyło się praktycznym sprawdzianem wiedzy na temat Tygodnia Kodowania oraz robotów. Posłużyły do tego ćwiczenia interaktywne, wykonywane na szkolnych tabletach i telefonach uczniów.

T.O.

1  2

4  5

6  7

8  9

10  11

12  13

14  15