^ Powrót na górę

 

 

Grecja szansą dla Złoczewa

Rozmiar tekstu:

zsp zloczew
Przyszli technicy informatycy i technicy ekonomiści, zdobywający zawód w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Złoczewie, uczyli się fachu w Grecji. Na dwutygodniowe praktyki zawodowe wyjechali dzięki udziałowi w projekcie „Grecja szansą dla Złoczewa”.

Dla uczniów technikum praktyka to podstawa. A jeśli doświadczenie zdobyte jest za granicą, korzyść jest podwójna, bo i zawodowa, i językowa, tym bardziej że młodzieży, która uczestniczyła w wyjeździe do Grecji, organizatorzy zapewnili bogaty program kulturowy – z nauką języka greckiego i zwiedzaniem zabytków.

W praktykach wzięło udział 30 uczniów technikum klas II, III i IV: 15 informatyków i tyle samo ekonomistów. Ci pierwsi uczestniczyli w zajęciach na wydziale dziennikarstwa i multimediów Uniwersytetu Arystotelesa w Salonikach oraz uczyli się fachu na warsztatach technicznych. Ci drudzy z kolei odbyli zajęcia z marketingu i reklamy, poznali zasady pracy hurtowni napojów, a także przeprowadzali inwentaryzację w sklepie.

Projekt mobilności międzynarodowych „Grecja szansą dla Złoczewa” został zrealizowany ze środków programu Erasmus+ w sektorze „Kształcenie i szkolenia zawodowe” (numer projektu: 2019-1-PL01-KA102-063926).

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14