^ Powrót na górę

 

 

Sieradzki SOSW w programie Erasmus+

Rozmiar tekstu:

sosw
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sieradzu realizuje projekt „Przyszłość zaczyna się dziś”. W jego ramach pod koniec października grupa młodzieży wyjechała do Chorwacji na warsztaty i zajęcia integracyjne.

Celem wyjazdu była miejscowość Popovac. To tam 12-osobowa polska grupa projektowa z SOSW spotkała się z rówieśnikami z Hiszpanii (10 osób), Włoch (również 10 osób) oraz oczywiście z miejscową grupą uczestników projektu.

Spotkanie odbyło się pod hasłem „Pasje, które łączą”. Były to warsztaty (sportowe, taneczne, muzyczne, artystyczne, folklorystyczne) i wspólne zajęcia, m.in. wieczór karaoke, sadzenie drzewka przyjaźni, a także zwiedzanie skansenów i miejsc związanych w kulturą i tradycją Chorwacji.

W czasie pobytu w Popovacu została nakręcona druga część filmu „Marzenia się spełniają”. Uczniowie intensywnie i pracowicie spędzili czas, zawiązując międzynarodowe przyjaźnie i realizując zadania projektowe.

„Przyszłość zaczyna się dziś” jest projektem realizowanym w ramach programu Erasmus+ (nr KA229 2018-1-PL01-KA229-050749).

T.O.

1  2

3  4