^ Powrót na górę

 

 

Półtora miliona dla ZSP nr 2 w Sieradzu

Rozmiar tekstu:

zsp2
Prawie milion złotych na kursy zawodowe i staże dla uczniów, niecałe 100 tys. na doskonalenie zawodowe nauczycieli oraz ponad 316 tys. na remonty i wyposażenie pracowni Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Sieradzu. Tak w skrócie wygląda realizacja „Programu rozwoju ZSP nr 2 – edycja 2”.

Drugą edycją „Programu rozwoju ZSP nr 2” zostało objętych 130 uczniów klas I-III, kształcących się w zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, technik usług fryzjerskich oraz technik logistyk. – Przewidzieliśmy dla nich kursy z zakresu m.in. księgowości, obsługi kas fiskalnych, technik sprzedaży, prawa jazdy kategorii B, kosmetyki i wizażu oraz języka angielskiego zawodowego. – mówi Magdalena Marciniak, dyrektor szkoły. Kursy przejdą również nauczyciele, którzy będą się uczyć obsługi programu finansowo-księgowego, psychologii w biznesie oraz angielskiego w zakresie logistyki. Siedmioro z nich podejmie również studia podyplomowe – m.in. z nauczania przedmiotów zawodowych i doradztwa zawodowego.

– Cieszymy się z dofinansowania do remontu pracowni i z tego, że uczniowie będą mogli zdobywać doświadczenie na kursach, ale nie mniej ważne jest, że nauczyciele przedmiotów zawodowych rozwiną swoje kompetencje – powiedziała Kazimiera Gotkowicz, wicestarosta sieradzki, podczas spotkania z przedstawicielami Samorządu Województwa Łódzkiego w ZSP nr 2.

Spotkanie to przypieczętowało przyznanie powiatowej szkole przy ul. Zamkowej prawie 1,5-milionowego dofinansowania na realizację projektu. Samorząd Powiatu Sieradzkiego reprezentowali również: członek Zarządu Powiatu Tomasz Baliński i skarbnik Powiatu Sieradzkiego Iwona Piekarczyk. Dokumenty potwierdzające dofinansowanie przekazali: Dorota Więckowska, radna Sejmiku Województwa Łódzkiego oraz Maciej Kania, zastępca dyrektora Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi.

Realizacja „Programu rozwoju ZSP nr 2” ruszyła 1 marca 2020 r. i potrwa do 31 października 2021.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8