^ Powrót na górę

 

 

Poetycka lekcja języka polskiego uczniów II LO

Rozmiar tekstu:

1
Lepiej jest, gdy wiedzę młodzieży przekazują praktycy niż teoretycy. Zgodnie z tą zasadą nauczycielka języka polskiego II LO im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu Maria Przybyłek zorganizowała 30-osobowej grupie uczniów klasy IIE spotkanie z poetami: Anną Baśnik i Zbigniewem Łuczakiem.

Pozaszkolna lekcja języka polskiego odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Dotyczyła miłości – motywu w poezji spotykanego często, przynajmniej kiedyś. Teraz bywa różnie, bo, jak powiedziała Anna Baśnik, poezja się zmienia, jak wszystko wokół. – Teraz w poezji wszystko jest możliwe. Są wiersze łagodne, które mają koić, ale są też naszpikowane wulgaryzmami. Jak mówił Stachura, wszystko jest poezją czy też wszystko może nią być – mówi Anna Baśnik.

Było to też w jakimś sensie spotkanie autorskie. Zbigniew Łuczak i Anna Baśnik oparli lekcję na swoich utworach, w tym na tych z najnowszego tomiku Anny Baśnik „Slajdy”, który zbiera bardzo dobre recenzje (Recenzja „Slajdów” w Salonie Literackim)

Nie było to pierwsze spotkanie uczniów „Żeromskiego” z pracownikami MBP. Rok temu – wówczas jako młodzież klas pierwszych – ta sama grupa poszukiwała tu biblijnych motywów w poezji, co było nawiązaniem do „Biblii”, omawianej na lekcjach języka polskiego w klasach pierwszych.

T.O.

2  3

4  5

6  7