^ Powrót na górę

 

 

Sukcesy podopiecznych ZPWP

Rozmiar tekstu:

IMG 9199
Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu podsumował pierwszy semestr roku szkolnego 2014/2015. Lista sukcesów wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury i Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego jest długa.

Izabela Sufleta, dyrektor ZPWP, traktuje wszystkich swoich wychowanków równo i, jak twierdzi, daleka jest od klasyfikowania ich osiągnięć. – Nie mogę powiedzieć, że jeden sukces cieszy mnie bardziej, inny mniej. Każdy jest indywidualnym osiągnięciem naszego wychowanka i każdy trzeba rozpatrywać osobno. Na ten sam sukces jeden podopieczny musi pracować długo, podczas gdy inny ma to na wyciągnięcie ręki – mówi Izabela Sufleta.

Wysokie lokaty w konkursach plastycznych, wokalnych, historycznych, biologicznych, fotograficznych i ekologicznych to efekt pracy nauczycieli w kołach na miejscu (tzn. w siedzibie ZPWP przy ul. Tysiąclecia), a na osiągnięcia sportowe pracują trenerzy i zawodnicy w klubach.

Najgłośniej (w sensie medialnym) jest o sukcesach młodych sportowców trenujących w Międzyszkolnych Ośrodkach Sportowych, choć nie zawsze w kontekście ich osiągnięć pada nazwa ZPWP. Najbardziej znanym przykładem jest lekkoatleta Artur Kozłowski, od lat zdobywający laury na zawodach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Coraz częściej słychać też o Sławomirze Glapińskim, młodzieżowym mistrzu Polski w trójskoku, docenionym ostatnio przez kapitułę radiowego plebiscytu na najpopularniejszych sportowców „7 wspaniałych” (Sławomir Glapiński zajął w nim 4. miejsce).

Przy okazji podsumowania pierwszego półrocza bieżącego roku szkolnego ZPWP przygotował dwie listy największych osiągnięć podopiecznych, w podziale na MDK i MOS:

Do pobrania:

Osiągnięcia wychowanków ZPWP – MDK

Osiągnięcia wychowanków ZPWP – MOS

T.O.