^ Powrót na górę

 

 

Operator maszyn leśnych – nowy profil ZSP w Męckiej Woli

Rozmiar tekstu:

DSCN0844
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Męckiej Woli wkracza w nowy etap swojej historii. 1 kwietnia ruszy tam elektroniczny nabór do Zasadniczej Szkoły Zawodowej o profilu operator maszyn leśnych.

Rok szkolny 2015/2016 będzie pierwszym rokiem działalności tej zawodówki, choć kształcenie w profilu leśnym był domeną szkoły w Męckiej Woli właściwie od początku jej istnienia (w 2014 roku placówka ta obchodziła 40-lecie istnienia).

Uruchomienie naboru do ZSZ o specjalności operator maszyn leśnych jest odpowiedzią na zapotrzebowanie sygnalizowane przez nadleśnictwa w Złoczewie, Kolumnie i Wieluniu, a także przez Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych w Gołuchowie i przez okoliczne Zakłady Usług Leśnych. – Leśnicy wystosowali do mnie szereg pism, w których zadeklarowali zapotrzebowanie na wykwalifikowanych robotników leśnych. Chodzi głównie o operatorów maszyn i urządzeń leśnych, ale też fachowców znających się na ochronie i hodowli lasu – mówi Piotr Gutbier, dyrektor ZSP w Męckiej Woli.

Współpraca z instytucjami i organizacjami leśnymi skutkować będzie praktykami zawodowymi uczniów. Ponadto leśnicy deklarują, że gotowi są pomóc w zatrudnianiu absolwentów szkoły w Zakładach Usług Leśnych.

Szkoła w Męckiej Woli jest jedyną placówką oświatową w okolicy, która może uruchomić szkołę o takim profilu. Dysponuje wykwalifikowaną kadrą, zapleczem dydaktycznym i sprzętowym, a także odpowiednim otoczeniem szkoły, sprzyjającym kształceniu młodzieży w kierunku leśnym. W ramach nauki uczniowie będą mieli okazję zdobyć prawo jazdy kategorii B i T.

Szczegóły na temat profilu operator maszyn leśnych znajdują się w prezentacji, którą będzie można obejrzeć na Powiatowych Targach Edukacyjnych 20 marca w sali „C” Starostwa Powiatowego. Prezentujemy ją już teraz. Odsyłamy również na stronę internetową szkoły: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Męckiej Woli.

Prezentacja: Operator maszyn leśnych – nowy profil szkoły w Męckiej Woli

T.O.