^ Powrót na górę

 

 

Goście z „Erasmusa” w ZSP w Błaszkach

Rozmiar tekstu:

blaszki1
Do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach przyjechali goście – nauczyciele z Bułgarii, Rumunii, Słowenii, Turcji i Włoch. Były to odwiedziny w ramach międzynarodowej wymiany „Erasmus+” („Forum theatre – a Learning Instrument for Education”).

Projekt „Erasmus+” realizowany jest w Błaszkach od września 2014 roku i rozpisany jest na dwa lata. Jego uczestnicy odwiedzają się wzajemnie, czerpiąc z własnych doświadczeń edukacyjnych, porównując zagraniczne praktyki ze swoimi, a przy okazji poznając kulturę państw beneficjentów.

Kilka dni temu grupa uczestników „Erasmusa+” odwiedziła Błaszki, choć nie tylko je. Goście z Bułgarii, Rumunii, Słowenii, Turcji i Włoch, oprócz tego, że poznali ZSP i uczestniczyli w zajęciach projektowych, zwiedzili również Kalisz i Wrocław. Jak sami powiedzieli, byli pod wrażeniem uroku starych miejskich kamieniczek, rozmachu i piękna budowli zabytkowych, ale też i nowoczesnego oblicza polskich miast. Dla wielu nauczycieli był to pierwszy przyjazd do Polski. – Wizyta w naszym kraju pokazała po raz kolejny, jak ogromną wartość mają spotkania w ramach programu „Erasmus+” i wymiana doświadczeń z ludźmi wykonującymi ten sam zawód tysiące kilometrów stąd. Pokazała, jak pięknie się różnimy i mimo to dobrze rozumiemy – mówi Katarzyna Toboła, nauczyciel języka niemieckiego w ZSP w Błaszkach.

Kolejna wizyta w ramach projektu przewidziana jest na maj tego roku. Wówczas to sześcioro uczniów i dwoje nauczycieli ZSP pojedzie do Rzymu na festiwal teatralny. Za rok (w czerwcu 2016) uczestnicy „Erasmusa+” ponownie spotkają się w Błaszkach.

T.O.

blaszki2  blaszki3