Młodzi wynalazcy nagrodzeni

Rozmiar tekstu:

konkurs
Szesnaścioro uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu zostało laureatami wojewódzkiego etapu Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Sieradzka młodzież zajęła bardzo wysokie, pierwsze i drugie miejsca w czterech kategoriach.

Na 20 laureatów z całego województwa łódzkiego aż 16 to uczniowie szkół sieradzkich, co świadczy o tym, że młodzież ponadgimnazjalna z powiatu sieradzkiego jest wojewódzką potęgą wynalazczości. Dodajmy, że zwycięskie na etapie wojewódzkim prace zostały zakwalifikowane do etapu ogólnopolskiego. – Cieszy mnie szczególnie to, że tak wiele wyróżnień etapu wojewódzkiego trafiło do naszego powiatu. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy w przyszłym roku mieli nie 16, a 20 laureatów olimpiady innowacji technicznych – mówił starosta sieradzki Dariusz Olejnik podczas spotkania z młodzieżą w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego. W spotkaniu tym wziął również udział wicestarosta sieradzki Mariusz Bądzior.

Uczniom i ich opiekunom merytorycznym gratulowała także naczelnik wydziału spraw społecznych starostwa Elżbieta Cieślak oraz dyrektor sieradzkiej delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi Hanna Banach. – Wśród zwycięzców olimpiady co roku widzę tych samych opiekunów merytorycznych, co świadczy o tym, że państwa działania są systemowe i prowadzą do regularnych sukcesów – powiedziała Hanna Banach.

Uczniowie ZSP nr 1 i „Jagiellończyka” odnieśli sukcesy w czterech kategoriach olimpiady:

W kategorii POMOC DYDAKTYCZNA

Miejsce I w woj. łódzkim: Natalia Jarominek i Tomasz Nowicki z ZSP nr 1 za pracę pn. „Antroponame v1.0 – program komputerowy w języku Java sprawdzający poprawność odmiany nazwisk rodzimych i obcych”. Opiekun merytoryczny: Aneta Remiszewska-Grzesiak.

Miejsce II w woj. łódzkim: Krzysztof Przybyłek i Jakub Staniewski z ZSP nr 1 za pracę pn. „Stanowisko badawcze ogniwa fotowoltaicznego”. Opiekun merytoryczny: Grzegorz Przytuła.

W kategorii POMYSŁ EKOLOGICZNY

Miejsce I w woj. łódzkim: Maciej Janczak, Wiktor Kowalski i Katarzyna Boruń z ZSP nr 1 za pracę pn. „Zadrzewienia i zakrzewienia śródpolne – szablony projektowe dla polskiego rolnika”. Opiekun merytoryczny: Mariusz Gławenda.

Miejsce II w woj. łódzkim: Angelika Nowak, Kinga Jagielska i Paulina Musiał z ZSP nr 1 za pracę pn. „Zamień szare na zielone – projekt zazielenienia elewacji budynku Starostwa Powiatowego w Sieradzu”. Opiekun merytoryczny: Mariusz Gławenda.

W kategorii POMYSŁ TECHNICZNY

Miejsce II w woj. łódzkim: Piotr Klimczak, Robert Królikowski i Bartłomiej Adrian z ZSP nr 1za pracę pn. „Inteligentny kosz z łącznością z zakładem komunalnym”. Opiekun merytoryczny: Michał Kluba.

W kategorii USPRAWNIENIA SOFTWAROWO-TECHNICZNE

Miejsce I w woj. łódzkim: Bartosz Drzazga, Andrzej Dybowski i Adam Olczyk z I LO w Sieradzu za pracę pn. „Usprawnienie pracy biblioteki przez system skrytek”. Opiekun merytoryczny: Grzegorz Pietrucha.

T.O.

IMG 2327  IMG 2336

IMG 2345  IMG 2356

IMG 2367  IMG 2370

IMG 2373  IMG 2379

IMG 2382  IMG 2383