^ Powrót na górę

 

 

Uczniowie SOSW w czołówce mitingu kolarskiego

Rozmiar tekstu:

sosw
Pięć złotych medali zdobyła ekipa sieradzkiego Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego, która wystartowała w Łódzkim Mitingu Kolarskim Olimpiad Specjalnych. Zawody odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim.

Sukces jest tym większy, że zawodnicy SOSW wystartowali w tej imprezie po raz pierwszy. – Kolarstwo jako dyscyplina Olimpiad Specjalnych ma w naszej placówce duże szanse rozwoju, dlatego też mam nadzieję, że w przyszłorocznych zawodach kolarskich będzie nas reprezentowała większa liczba uczniów – komentuje Piotr Iszczek, jeden z trenerów ekipy, wicedyrektor SOSW w Sieradzu. Drugim trenerem jest Piotr Kaleciński.

Złotymi medalistami mitingu zostali: Sylwia Ubych na dystansach 500 i 1000 m, Jan Tomczyk na tych samych dystansach oraz Mateusz Klimczak, który zdobył złoto na 1000 m i zajął 4. miejsce w jeździe na czas na dystansie 500 m.

W zawodach wzięło udział 40 zawodników z 6 klubów Olimpiad Specjalnych województwa łódzkiego: z Sieradza, Kutna, Wielunia, Gromadzic, Rawy Mazowieckiej i Piotrkowa Trybunalskiego.

T.O./SOSW

sulejow1  sulejow2

sulejow3  sulejow4

sulejow5  sulejow6

sulejow7  sulejow8