^ Powrót na górę

 

 

„Łódzkie bardziej francuskie”. Sukces ucznia II LO

Rozmiar tekstu:

IILO
Bartłomiej Griese, uczeń klasy Ie II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu zajął I miejsce w konkursie turystycznym w ramach projektu „Łódzkie bardziej francuskie”, zorganizowanym przez XXVI LO im. Baczyńskiego w Łodzi. W nagrodę spędził tydzień w Paryżu.

Zadaniem uczestników wojewódzkiego konkursu turystycznego projektu „Łódzkie bardziej francuskie” było wykonanie makiety wybranego przez siebie miejsca (zabytku, regionu), położonego w dowolnym kraju francuskojęzycznym. – Wybrałem „Małą Francję”, dzielnicę Strasburga. Tytuł mojej pracy to „Kraina przodków”. Motywuję go brzmieniem mojego nazwiska, sugerującego francusko-niemieckie pochodzenie – mówi Bartłomiej Griese. Do wykonania makiety autor użył styropianu, tektury, papieru ściernego i drewna.

W konkursie wystartowało troje uczniów „Żeromskiego” – oprócz Bartłomieja Griese również Patrycja Balcerzak i Maria Bartczak, także z klasy Ie. Obie za swoje prace (Zamek Sully i Mist Zakochanych) dostały wyróżnienia. Opiekunem merytorycznym grupy jest nauczycielka języka francuskiego Dominika Szurek.

Była to II edycja konkursu w ramach projektu „Łódzkie bardziej francuskie”. Organizuje go XXVI LO przy udziale ambasady francuskiej w Polsce.

T.O.

makieta2  makieta3

makieta1  makieta5

                                  makieta4