^ Powrót na górę

 

 

Nadszedł czas wakacji

Rozmiar tekstu:

szkoły
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu sieradzkiego zakończyli rok szkolny 2014/2015. Na salach gimnastycznych, dziedzińcach i szkolnych boiskach odbyły się uroczyste akademie, urozmaicone występami artystycznymi.

Dyrektorzy podsumowywali mijający rok szkolny, chwalili się osiągnięciami i wręczali nagrody najlepszym uczniom – za wysokie miejsca na olimpiadach przedmiotowych, za udzielanie się w projektach, za wysoką frekwencję i równie wysoką średnią. – Zawsze jestem dumna, kiedy wręczam nagrody za stuprocentową frekwencję, ale za każdym razem się zastanawiam, jak oni to robią – mówiła podczas uroczystej akademii w szkolnej hali sportowej Urszula Świniarska, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu. Z kolei dyrektor I LO im. Kazimierza Jagiellończyka Grzegorz Pietrucha podkreślał wysoką pozycję szkoły, wypracowaną przez uczniów. – Świadczą o tym coraz wyższe miejsca w rankingach i sukcesy naszej młodzieży – powiedział dyrektor.

Uczniowie klas maturalnych na początku przyszłego tygodnia wrócą do szkół, by odebrać (30 czerwca) swoje świadectwa i oficjalnie poznać wyniki egzaminu dojrzałości. Pozostali zameldują się w placówkach 1 września, który w tym roku przypada we wtorek.

Galeria: Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

T.O.