^ Powrót na górę

 

 

Uczeń CEZ i ZSP nr 1 szósty w Polsce

Rozmiar tekstu:

cez
Michał Gładkiewicz, uczeń Centrum Edukacji Zawodowej i III klasy technikum samochodowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu, zajął 6. miejsce w ogólnopolskiej XVI Olimpiadzie Techniki Samochodowej w Warszawie. Ma już zapewnione miejsce na Politechnice Warszawskiej.

Olimpiada składa się z dwóch etapów – teoretycznego i praktycznego. W odbywającej się 15 marca 2015 r. półfinałowej części teoretycznej Michał Gładkiewicz zajął 8. miejsce i awansował do praktycznej (finał). Tu był szósty na 460 uczestników z całej Polski. Nagrodą za to osiągnięcie jest indeks politechniki i zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego. Również szóste miejsce zajęła drużyna CEZ startująca w tej olimpiadzie. Opiekunem merytorycznym grupy był nauczyciel przedmiotów zawodowych samochodowych Paweł Wolski. Oprócz Michała w półfinale wystartowało jeszcze dwóch uczniów Centrum – Adrian Wilczyński i Filip Kaczmarek.

Finał OTS został zorganizowany w siedzibie strategicznego partnera olimpiady – firmie Bosch sp. z o.o. w Warszawie. Zadaniem uczestników finału było wykrycie przyczyny niesprawności silnika, który nie dawał się uruchomić oraz wykrycie przyczyny niesprawności urządzenia przeciwblokującego ABS.

Zobacz: Uczeń CEZ i ZSP nr 1 finalistą olimpiady technicznej

T.O.