^ Powrót na górę

 

 

Pobiegną, by uczcić powstanie warszawskie

Rozmiar tekstu:

bieg
Są jeszcze wolne miejsca w autokarach jadących 25 lipca z Sieradza do stolicy na 25. Bieg Powstania Warszawskiego. – Możemy jeszcze zabrać kilka osób, ale zapisać na bieg nie mamy już możliwości. Trzeba to zrobić we własnym zakresie – mówi Grzegorz Pietrucha, dyrektor I LO im. Jagiellończyka w Sieradzu, inicjator wyjazdu.

Rok temu na BPW z Sieradza do Warszawy jechał jeden autokar. W tym zainteresowanie udziałem w imprezie jest już dużo większe, dlatego pojadą dwa. – Mamy zapisanych 79 chętnych. Lista uczestników biegu jest już zamknięta. Jeżeli więc ktoś chciałby się zapisać, musi to zrobić na własną rękę. Ale miejsce w autokarach jest, więc zapraszamy. Zapewniamy dojazd z Sieradza na miejsce biegu oraz powrót – informuje Grzegorz Pietrucha. Wyjazd w sobotę 25 lipca o godz. 15 z parkingu przy Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Powrót – około 2-3 w nocy z soboty na niedzielę. Biegi zaczynają się bowiem o godz. 21.

BPW składa się z dwóch dystansów – 5 i 10 km. Trasa jest związana z miejscami walk powstańców z Niemcami w sierpniu i wrześniu 1944 r. Zawodnicy wystartują z ul. Bonifraterskiej i pobiegną Miodową, Krakowskim Przedmieściem, Karową, Wybrzeżem Gdańskim i Sanguszki. Meta będzie się znajdować na ul. Konwiktorskiej.

Sieradzką drużynę będą stanowić przede wszystkim osoby związane z I LO – uczniowie, absolwenci, nauczyciele, rodzice, przyjaciele i sympatycy szkoły. Udział w biegu zapowiedział również były dowódca 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia gen. Mirosław Siedlecki oraz sieradzki lekkoatleta, wielokrotny mistrz Polski w biegach na rożnych dystansach Artur Kozłowski.

T.O.