^ Powrót na górę

 

 

Konkurs wiedzy o spadochroniarstwie

Rozmiar tekstu:

konkurs
W piątek 19 września w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu odbędzie się czwarta edycja konkursu pn. „Historia i dzień dzisiejszy polskiego spadochroniarstwa”. Patronat nad nim objął starosta sieradzki Dariusz Olejnik.

Edycja ta jest wyjątkowa, bo w tym roku zbiegają się dwie ważne rocznice: 25. rocznica powstania Związku Polskich Spadochroniarzy oraz 5. rocznica reaktywowania jego sieradzkiego oddziału.

Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu sieradzkiego, przy czym każda placówka może wystawić dwa dwuosobowe zespoły. Uczestnicy będą odpowiadać na 30 pytań w czasie 60 minut. Ich autorem jest Władysław Sieczkowski. Odpowiedzi oceniać będzie komisja w składzie: Andrzej Bodzak, Krzysztof Dominiak i Przemysław Serweta.

Potwierdzenie udziału w konkursie należy zgłaszać pod numerem telefonu 505 940 962 lub drogą e-mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 18 września 2014 r. do godz. 12.

Konkurs odbędzie się 19 września (piątek) o godz. 11 w sali konferencyjnej PBP w Sieradzu przy ul. Żwirki i Wigury 4.

Organizatorami konkursu są: Sieradzki Oddział Związku Polskich Spadochroniarzy i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu.

T.O.