Uczniowie „Zamkowej” w II etapie olimpiady logistycznej

Rozmiar tekstu:

olimpiada
Dwoje uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Sieradzu – Kinga Tępowska i Igor Zagłoba – awansowało do drugiego etapu VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Etap pierwszy organizowany był w szkołach. Wzięło w nim udział 7126 uczniów z 294 szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce, wśród nich dwoje uczniów „Zamkowej”.

Najlepsi będą się teraz przygotowywać do etapu drugiego (okręgowego), w którym stawką będzie finał olimpiady. Etap okręgowy odbędzie się 1 grudnia (będzie to test składający się z 25 pytań wielokrotnego wyboru) w kilkunastu szkołach na terenie kraju, zaś finałowy zostanie zorganizowany 4 marca 2016 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Logistycznej w Poznaniu.

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 15 kwietnia 2016 r.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna organizowana jest przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jej celem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży problematyką logistyczną oraz promowanie utalentowanych uczniów wśród potencjalnych pracodawców. Olimpiada jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. – Olimpiada już od siedmiu lat skupia najzdolniejszych uczniów przygotowujących się do zawodu logistyka. Jako organizator turnieju z radością obserwujemy rozwój i dalsze losy olimpijczyków, ich sukcesy zawodowe i osiągnięcia na studiach – podsumowuje Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL.

Honorowym patronem olimpiady jest minister edukacji narodowej. Patronami merytorycznymi są: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

T.O.