^ Powrót na górę

 

 

„Żeromski” w projekcie „Dwójka zawsze z tobą”

Rozmiar tekstu:

IILO
II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu bierze udział w projekcie „Dwójka zawsze z tobą”, realizowanego we współpracy z dwoma innymi liceami w województwie – II LO im. Gabriela Narutowicza w Łodzi i LO im. Bolesława Prusa w Skierniewicach.

Projekt opiera się na działaniach informacyjno-edukacyjno-profilaktycznych, dotyczących zagrożeń, jakie niesie cywilizacyjny rozwój społeczeństw – wykluczenia społecznego, przemocy, alkoholu, narkotyków, wirusa HIV oraz cyberprzemocy. – Chcemy przekazać młodzieży możliwie najwięcej informacji na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą używki, ale też wskazać jej sposoby możliwości wejścia w dorosłe życie bez ulegania negatywnym wpływom – mówi Urszula Świniarska, dyrektor II LO w Sieradzu.

„Dwójka zawsze z tobą” składa się z trzech debat, organizowanych kolejno w szkołach – beneficjentach. Pierwsza odbyła się 26 października w II LO w Łodzi, druga 18 listopada w LO w Skierniewicach, trzecia dziś w II LO w Sieradzu. Tematem tej ostatniej były dopalacze. Poprowadziły ją: Karolina Wieczorek-Zając i Anna Krogulecka z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sieradzu, dla uczniów sieradzkich gimnazjów - nr 1, 2 i 3 oraz Publicznego Gimnazjum Gminy Sieradz. – To wy, uczniowie, jesteście podmiotem w tym działaniu. Chcemy wam pokazać zagrożenia współczesnego świata, jednocześnie przestrzegając przed ich zgubnymi skutkami – rozpoczął spotkanie z sieradzką młodzieżą koordynator projektu Dariusz Jędrasiak, wicedyrektor II LO im. Narutowicza w Łodzi.

Będzie jeszcze czwarta debata, podsumowująca cały projekt. Zaplanowano ją na 1 grudnia w Łodzi.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  11