^ Powrót na górę

 

 

Grupa „LO2” na warsztatach w Teatrze Powszechnym

Rozmiar tekstu:

lo2
Grupa teatralna „LO2”, działająca w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu pod opieką Marii Przybyłek, wzięła udział w warsztatach teatralnych w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Wcześniej młodzież obejrzała spektakl „Szkoła żon” w reżyserii Janusza Wiśniewskiego.

Najpierw obejrzeli spektakl, potem zobaczyli teatr od kuchni. Grupa teatralna „LO2” z „Żeromskiego” po raz kolejny przekonała się, że to, co widać na scenie, jest efektem pracy nie tylko aktorów i że równie ważne role grają ci, których nie widać – dźwiękowcy, oświetleniowcy i scenografowie. – Najpierw widzieliśmy ostateczny efekt, czyli spektakl, a potem jeden z aktorów opowiadał nam o warsztacie aktorskim. Uczniowie mieli też okazję na własnej skórze przećwiczyć kilka scenek w oparciu o „Romea i Julię” Szekspira – mówi Maria Przybyłek, opiekunka grupy, nauczycielka języka polskiego w II LO. Tym aktorem był Andrzej Jakubas, w spektaklu „Szkoła żon” na podstawie utworu Moliera, grający rolę ojca jednego z głównych bohaterów.

Ostatnim akcentem pobytu młodzieży z „Żeromskiego” w Teatrze Powszechnym było jego zwiedzanie. Była okazja zajrzeć do kabiny dźwiękowca i oświetleniowca, a także zobaczyć przygotowania do spektaklu. Uczniowie zobaczyli również, jak wygląda zaplecze sceniczne.

Rok temu grupa „LO2” wzięła udział w podobnych warsztatach, tyle że w teatrze „Pinokio”. Spektaklem, który wówczas obejrzeli, był „Bruno Schulz – historia występnej wyobraźni”.

Galeria zdjęć: Grupa „LO2” na warsztatach w Teatrze Powszechnym

T.O.